Поліклініку «Астра» треба ставити за приклад іншим закладам з реабілітації
Міська реабілітаційно-оздоровча поліклініка «Астра» Черкаської міської ради надає комплексну реабілітацію і має багато можливостей для відновлення здоров’я людей. Під час візиту на Черкащину з роботою поліклініки ознайомилися уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко та народні депутати України.
Питання поліпшення умов та якості реабілітації дорослим і дітям на Черкащині обговорили під час круглого столу, який провів начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець. Участь у роботі круглого столу взяв участь Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко.
Після наради народні депутати ознайомилися з наданням реабілитацйних послуг безпосередньо в лікувальних закладах. У Черкасах разом із міським головою Черкас Анатолієм Бондаренком, секретарем міської ради Юрієм Тренкіним та депутатом міської ради Сергієм Прядкою відвідали міську реабілітаційно-оздоровчу поліклініку «Астра».
Директорка закладу, заслужена лікарка України Ірина Волощенко розповіла гостям про потенціал поліклініки, види і напрями реабілітаційних послуг, які колектив напрацював за більш як 30 років роботи. Відзначила, що «Астра» досі лишається єдиним амбулаторним муніципальним закладом в області за напрямом комплексної медичної реабілітації. Хоч тут надають і платні послуги, частина пацієнтів – пільговики, частина – отримує їх безоплатно за направленням від сімейного лікаря.
«Близько 600 людей щодня проходять лікування та відновлюють здоровя в «Астрі», – поінформувала Ірина Волощенко. – Тут з ними працюють 110 фахівців. Реабілітаційні програми розроблені як для дорослих, так і для дітей. А в нинішніх реаліях двері поліклініки відкриті для вимушених переселенців та військових, яким допомагають повернутися до повноцінного життя після поранень».
Ірина Волощенко відзначила, що зараз через реформу в медицині заклад переживає непрості часи. Та попри все вони працюють і вдосконалюються. Значною мірою це можливо завдяки підтримці міської влади Черкас.
Зокрема, зроблено ремонт і придбано обладання у ванне відділення та деякі процедурні кабінети поліклініки, до кінця року в басейні мають встановити сучасну систему очищення води, з міського бюджету допомагають з виплатою зарплати, оскільки заклад 5 місяців не отримує фінансування із НСЗУ за лікування пацієнтів.
«Саме завдяки підтримці міської влади та дотацій з бюджету міста ми один з небагатьох закладів в Україні, які змогли залишити службу фізіотерапії, без якої неможлива повноцінна медична реабілітація, – розповідає медичний директор поліклініки та лікар-невролог Андрій Кобець. – У нас сформовані 2 мультидисциплінарні команди, куди входять 2 фізіотерапевта і 4 асистента фізіотерапевта. Разом з ними працюють лікарі невролог, травматолог, терапевт, кардіолог, офтальмолог, з пацієнтом займаються фізіо- та ерготерапевт. Є 3 зали, оснащених сучасним реабілітаційним обладнанням і тренажерами. Це дозволяє максимально професійно допомогти людям відновити здоров’я».
«Колектив «Астри» під керівництвом Ірини Василівни – одна з найдосвідченіших у галузі реабілітації, вони просто живуть цією справою, вкладають душу в роботу, – відзначив Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко. – Міська влада Черкас намагається максимально підтримувати заклади охорони здоровя, в тому числі зберегти потенціал цієї поліклініки, яка користується популярністю у містян упродовж багатьох років».
Гості оглянули медичні, процедурні та реабілітаційні кабінети, фізіотерапевтичне та дитяче відділення, залу лікувальної фізкультури, басейн, уважно дослухалися до проблем закладу та його працівників.
«Те, що є в «Астрі», повинно бути в кожному реабілітаційному центрі, – відзначив ветеран АТО, уповноважений президента з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко. – Головний показник реабілітації та ефективності роботи закладу – скільки людей як цивільних, так і учасників бойових дій відновили тут своє здоров’я. Крім того, тут чисто, охайно, працюють небайдужі професіонали. Відновлення здоров’я громадян, особливо постраждалих під час війни, повинно бути справою номер один у державі, тому такі заклади потрібно розвивати на національному рівні».
«Ми уважно ознайомилися з роботою цього закладу і приємно вражені побаченим, зокрема, дитячим відділенням, – відзначив депутат Верховної Ради України Анатолій Остапенко. – Як воїни захищають нашу країну, так і влада повинна допомагати своїм захисникам та їхнім дітям і родинам. Водночас ми чуємо багато нарікань від медиків, які працюють в системі реабілітації, що НСЗУ весь час змінює вимоги. Тому, аби сприяти вирішенню питання «Астри» та всіх подібних закладів держави, ми взяли письмове зверення від колективу. Депутати, які на власні очі побачили сьогодні роботу «Астри» (це Тарас Тарасенко, Валентина Короленко і я як голова підкомітету з питань соціального захисту ветеранів) порушимо це питання на законодавчому рівні і візьмемо під особистий контроль».
Джерело: http://chmr.gov.ua