Що треба знати про амброзію?
Що таке Амброзія
Амброзія – ворог всього людства з ліричною і божественною назвою. Мало хто знає, що вона включає в себе більше сорока підвидів. Самий розповсюджений, від якого більша частина планети страждає на алергію, називається – Амброзія полинолистна.
Раніше амброзія росла в основному на території Північної Америки. В кінці XVIII століття її завезли в Європу. Вперше про амброзію в Україні заговорили в 1914 році. Німецький лікар Крікер використовував її як замінник хіни. Після 2-ї Світової війни насіння амброзії рознеслось по всій Україні.
Не дивлячись на гарну назву, амброзія наносить велику шкоду сільському господарству та здоров’ю людей.
Амброзія – це алерген, який може призводити до летальних наслідків. В період цвітіння пилок подразнює дихальні шляхи та ускладнює дихання. Це одна з головних причин внесення амброзії до списку карантинних об’єктів. Також ця рослина наносить велику шкоду городнім та садовим культурам.
Боротьба з амброзією
Боротьбу з амброзією проводять трьома способами:
- Механічний метод – вважається самим дієвим. Рослину необхідно виривати з корінням. Але, враховуючи що амброзія займає великі площі, її частіше скошують;
- Біологічний метод. Цей метод оснований на використанні спеціальних комах – амброзієвих совків та листоїдів, які знищують рослину;
- Хімічний метод. Це метод при якому застосовують пестициди глісофатової групи, такі як «Торнадо Калібр», «Пріма Гліфос», «Раундан», «Глісол».
Алергічні прояви на амброзію
Алергічна реакція організму призводить до наступних симптомів:
- Почервоніння та свербіж очей;
- Виділення з носових ходів;
- Сльозотеча;
- Почервоніння та свербіж шкіри;
- Хрипота;
- Кашель;
- Біль в горлі.
Важливо пам’ятати, що алергія на амброзію може призвести до тяжких наслідків. Людині, схильній до нападів алергії, необхідно уникати контактів з амброзією, місць скупчення бур’янів, завжди мати при собі антигістамінний препарат та при перших проявах алергічної реакції звернутись до лікаря.