Правила поведінки на воді для дітей

безпека на воді

Небезпека на воді: як вберегти малюка

Якщо ви хочете, щоб ваш відпочинок біля водойм і озер приносив тільки користь і позитивні емоції, необхідно знати правила поведінки на воді для дітей влітку і обов’язково провести з ним профілактичну бесіду. Слід розповісти дітям, до яких наслідків може призвести непослух дорослих і неуважність.

В першу чергу дітей слід попередити, що:

 • купатися у водоймах закритого типу, де немає облаштованих пляжів та рятувальників, заборонено;
 • наближатися близько до води і заходити до неї можна тільки під наглядом дорослих;
 • в тих місцях, де поблизу знаходиться вивіска про заборону купання, купатися не варто, тому що це може призвести до сумних наслідків;
 • запливати за буйки, навіть якщо дорослі знаходяться поблизу, заборонено;
 • слід бути обережним у воді і не плавати на глибині , яка перевищує зріст дитини;
 • у малознайомих місцях пірнати також суворо забороняється, бо це може спричинити травми.

Правила поведінки на воді для дітей створені не просто так, і про це повинен знати кожен малюк і його батьки. Їх дотримання – це запорука здорового і безпечного відпочинку. Безпека на воді для дітей повинна в першу чергу створюватися саме батьками, так як тільки вони несуть повну відповідальність за здоров’я і життя своєї дитини.

Що повинні знати батьки?

Не тільки дитина повинна знати правила безпечної поведінки на воді для дітей. Кожен дорослий також повинен бути ознайомлений з ними і не допускати до водойм малюка в разі:

 • підвищеної температури тіла у дитини;
 • висипів на шкірі, незагоєних ранах;
 • відразу після щільної їжі (мінімум через півгодини ).
 • Час купання залежить від температури води. Від 5-7 до 30 хвилин.

Відпочинок біля водойм та озер – це не тільки користь, але і велика небезпека. Тому безпека дітей на воді в літній період повинна дотримуватися як ніколи.

Які ще існують правила поведінки на воді для дітей?

Батьки мають забезпечити безпеку на воді для дітей. Тому вони повинні заздалегідь поінформувати їх про те, чого не можна робити:
• стрибати у воду з вишок та інших будь-яких підвищень;
• спонтанно пірнати і хапати за руки і ноги, так як це може призвести до нещасного випадку і нанесення численних травм пірнаючому жартівникові;
• плавати на плавзасобах у разі їх пошкодження, наявності шторму і хвиль, при сильному вітрі і дощі;
• купатися в спекотні дні без головних уборів, це може призвести до сонячного удару.

Обговорювати правила безпеки на воді для дітей з дитиною необхідно заздалегідь – за 1-2 дні до відвідин водойми, а не під час відправлення. Так як дитина, вирушаючи купатися на річку, як правило, знаходиться в сильному емоційному збудженні, і може не запам’ятати всю необхідну інформацію.

Дитина наковталася води – що робити?

У випадку якщо ви поінформували свою дитину про правила безпеки на воді, але віна знехтувала ними і під час ігор наковталася багато води, її слід спочатку заспокоїти, винести з води, дати її трохи часу, щоб вона гарненько відкашлялася, а після обов’язково потрібно дати теплої води (наприклад, чай).

Не можна в цей момент сварити дитину і починати заново розповідати про техніку безпеки на воді для дітей, так як це може викликати у неї сильне хвилювання, яке в свою чергу може стати причиною психологічного розладу. Наприклад, у малюка може розвинутися страх перед водою.

Правила поведінки на воді для дітей – пам’ятка для дорослих. Вони також повинні їх дотримуватися. По-перше, це необхідно для того, щоб не показувати поганий приклад дітям, по-друге, щоб зберегти своє здоров’я і життя.

У вухо потрапила вода – що робити?

Безпечне поводження на воді для дітей – це, перш за все, страхування від нещасних випадків. При пірнанні у вухо може потрапити вода і викликати серйозні ускладнення зі слухом. Тому, якщо у вухо дитини потрапила вода, не слід примушувати її стрибати на одній нозі. Цей метод не завжди приносить позитивні результати.

Правила поведінки на воді для дітей та пам’ятка для дорослих свідчить про те, що якщо в вушне отвір потрапила вода, потрібно:

 • заборонити дитині пірнати;
 • покласти невеликий шматочок сухої і чистої вати в вушний отвір, у яке потрапила вода;
 • укласти дитину на хворе вухо, щоб воно прилягало до подушки, а не навпаки. Це сприяєтиме швидкому і безпечному витіканню води.

У разі якщо дитина скаржиться на сильний пульсуючий біль в області вуха, не варто відкладати похід до фахівця, тому що такі симптоми є ознакою розвитку запальних процесів, які можуть спричинити погіршення слуху. І запам’ятайте: вода не така вже й безпечна, як здається на перший погляд. Вона може заподіяти багато шкоди, особливо, якщо з нею не дружити. Саме тому дуже важливим є дотримання техніки безпеки на воді для дітей.

Безпека дітей на воді в літній період лягає повністю на плечі батьків. Вони повинні ретельно стежити за своїми дітьми, де б вони не перебували – чи то знайомі місця, чи ні!

Інформація отримана з мережі Інтернет, переглянута та доповнена.

Рубан Т.В.
Лікар лікувальної фізкультури I-ої категорії дитячого психоневрологічного відділення